Що таке діатезне число?

Це основний показник меду, що визначає його якість. Якщо коротко, то діастаза –це сила меду. Діастазне число змінюється від 5 до 50 од. Готе. В акації діастазне число не має бути меншим 5 од. Готе. В інших культурах меду діастазне число не має бути менше 15 од. Готе в меді “Вищого Гатунку” і не менше 10 од. Готе в меді “першого Гатунку”. Відповідно до ДСТУ 4497:2005.

Що таке відсоток вологості в меді?

Це відсотковий показник води в меді. Що менший відсоток вологості в меді, то менше води в продукті. У меді “Вищого гатунку” % води не повинен перевищувати 18%, а в меді “Першого Гатунку” % води – не більше 21%. Потрібно бути особливо уважним, коли мед особливо свіжий ( до 1-го місяця), якщо він біжить, як соняшникове масло, то краще не брати його. Якщо вологість більше 22%,) то мед просто забродить та буде придатний лише на бражку.

Шо таке масова частка відновлювальних сахарів?

Це глюкоза + фруктоза. Якщо їх менше 80%, то можна припустити, що бджіл інтенсивно годували цукровим сиропом або мед піддався сильній термічній обробці (перегріли). Під час нагрівання меду відбувається процес розпаду фруктози. Мед “Вищого гатунку” має не менше 80%, а мед “Першого Гатунку” – не менше 70%. Відповідно до ДСТУ 4497:2005.

Що таке показник ГМФ (гидроксиметилфурфуролу)?

Це забруднююча речовина, що утворюється при тривалому зберіганні чи в результаті високотемпературної обробки харчових продуктів. ГМФ – це один з основних показників якості, свіжості та корисності меду. Що менша його кількість в меді, то якісніший мед. Відповідно до ДСТУ 4497:2005, якщо показник”ГМФ” не перевищує 10 мг/кг – це мед “Вищого Гатунку”, якщо показник “ГМФ” від 10 до 25 мг/кг – то такий вважається медом “Першого Гатунку”. У випадку, коли показник “ГМФ” перевищує 25 мг/кг, мед вважається виробничим і не рекомендується для вживання, адже є токсичним та отруйним для організму людини.