Простi секрети довголiття вашого меду

В наш час споживатства великої популярності набуває мудре користування дарами природи. І не дарма! Якби ми жили мудро, а не полювали за матеріальними благами лише для себе, то в світі не було б бідних людей! Та це, напевно, прерогатива майбутніх поколінь.

А ми ж просто поділимось з вами простими секретами того, як зберігати мед в домашніх умовах:
1. В середньому, термін зберігання меду в домашніх умовах – 2 роки.

В спеціальних умовах, наприклад, в дерев’яних бочках з прополісом мед може «дозрівати» навіть до 10 років. І після закінчення такого періоду залишатися корисним і лікувальним.
2. Температура повітря для зберігання меду повинна бути в межах +5 -10 градусів, при температурі нижче -10 мед змінює структуру, він твердне і швидко «зацукровується». При високій температурі, понад +20 градусів, він взагалі втрачає свої корисні властивості, темніє і набуває гіркуватий смак.

3. Мед правильно зберігати тільки в темному сухому місці. Ідеальний варіант – закрита шафка на кухні.

4. Мед можна зберігати у холодильнику за умови дотриманні простих правил:
– температура повітря в холодильнику не повинна бути нижче +5 градусів. Зазвичай це стандартний температурний режим для холодильних ємностей на дверях.
– в холодильнику бажано перевіряти рівень вологості. Якщо у вас холодильник з функцією сухої заморозки, це добре, можна не переживати. В іншому випадку, потрібно завжди в холодильнику протирати стінки від зайвої вологи.
– мед в холодильнику правильно зберігати в герметичній посудині, щоб усередину не потрапляли запахи їжі і волога.

5. Мед потрібно зберігати в герметичному посуді, всередину якого не повинна потрапляти ні волога, ні сторонні запахи. Найкраще, якщо це буде скляна банка з герметичною пластмасовою або металевою кришкою. Також мед можна зберігати в тарі з натурального дерева (липа, верба, береза, вільха), крім хвойних. Підійде ємність з нержавіючої сталі, яка, наприклад, призначена для зберігання молочної продукції. Можна використовувати глиняні або керамічні посудини. Категорично заборонено тримати мед в металевій тарі. Через окислення заліза, він не тільки втрачає свої корисні смакові й ароматичні властивості, але й може стати причиною отруєння організму .
Найкращий варіант для зберігання меду – глиняний горщик. Скільки не поклав, мед завжди смачний, – кажуть бджолярі.

6. Ніколи свіжий мед не додавайте до залишків попереднього, так як почнеться процес бродіння.

7. Мед бажано не розтоплювати, адже найменше підвищення температури, яке є відхиленням від норми, вже впливає на його структуру не в бік корисності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Корзина Item Видалитиd. Відмінити
  • Порожня Корзина.